İzmler Modayı Anlamak
İzmler Modayı Anlamak

Yazar     : Mairi Mackenzie

Çeviren : Mahmut Tuna

 

Modayı ve kostüm tasarımını dünden bugüne şekillendiren çeşitli tasarım eğilimlerini bütünlüklü şekilde açıklayan İzmler: Modayı Anlamak, içeriğindeki görsellerle, ayrıntılı bilgiyle okurun modanın evrimini anlamasını sağlıyor. Coco Chanel, Dior, Tom Ford, Marc Jacobs gibi ünlü tasarımcılardan, Dandiizm, Hollywoodizm, Kamusal Yarar Planı, İngiliz Butik Hareketi, Glam, Grunge, Minimalizm gibi tüm dünyayı etkileyen akımlardan, Marie-Antoinette, Jackie Kennedy, Prenses Diana, Sarah Bernhardt, Sarah Jessica Parker gibi moda eğilimleri belirleyen kişiliklere kadar sektörle ilgili önemli tüm unsurlara değinilen kitapta aksesuarlar da unutulmuyor.

İzmler Modayı Anlamak, moda endüstrisinin tarihini, giysilerin, kumaşların ve desenlerin gelişimini merak eden herkes için kapsamlı bir içerik sunuyor. Modaya ilgi duyan, moda tasarımı konusunda bilgi almak isteyenlerin temel temel başvuru kaynağı sayılan bu kitap, ilk sayfasından itibaren okurun modanın dönüşüm sürecine ve insanlık tarihindeki yerine tanıklık etmesini sağlıyor.

 

Mairi MacKenzie,

London Collage of Fashion’da Kültür ve Tarih Çalışmaları dersi vermektedir. Modern dönemin ilk yıllarındaki moda akımlarına ve günümüz modasına ilişkin pek çok metin yazan ve ders veren MacKenzie, pek çok serginin de küratörlüğünü yapmıştır.

 

Teknik Bilgiler                              :

ISBN                 : 9786059452069

Boyut               : 14 X 21 cm 

Kağıt, Cilt Tipi : Kuşe Kağıt, Flexi Kapak 

Sayfa Sayısı    : 160 Sayfa 

Baskı Tarihi     : Temmuz 2017  

Satış Fiyatı      : 42 TL